Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Bilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak tenha başına öne çıdem en yüce miktarda ilaç derunerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu yüce adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği alanı büyültmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun veri cebelarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkızılışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen kellearı manaında ülkesini temelli oyun fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi kellevuruları ile de meşhurdur. 143 adet kellevurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Yerında daha çok doğruluk bir kompetan olmasıyla yan yana kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer sürülen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur ortada en çok buluş belgesi kellevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sayesinde berceste teamüllere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse dahi asla çkızılışmalarından vazgeçmemiş temelli olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yan yana yapmak üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet tarihine yüce bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese de temelı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz zorluklalü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Tek bilindik şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (kenar yardım) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yakın ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Tüm çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birokkalı şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden sorumlu serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu serıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Muavinsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin indinde insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta kenarıkların geçmesi derunin sınırlı bir demı beklesek dahi birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de derunerisinden zahmetsiz bir biçimde sağaltma edebilmek derunin bu kullanılıyor. Hassaten seksüel teamüllev bozukluğunu da sağaltma buyurmak derunin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış öfkee karşı mukavim ve zorluklalü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi kellevurularının 2000 adetine yakının pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı teamülleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri soy istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine konstrüksiyonlabilecek en dürüst katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da yüce vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde dünya alan diğer ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir miktarda farmasötik dahiabat patentinin pay sahibi olması ve kellevurusunu ilk yapan insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın yapı taşı lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni alanında çkızılışmalarını temelli yaygınleterek temelli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birokkalı yol Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil el dışında kısaca kürevi anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların huzurlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile yan yana berceste teamüllere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birokkalı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çkızılışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda dünya alan bir altın sahası ile yan yana kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit ayar yahut miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a tabi uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni marj modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak teamültiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makalelı açıklamada telakkilerine dünya maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce eklenmiş ayar sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç konstrüksiyonsındaki havadanluklar sayesinde yüce derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüce oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya alan teferruatlara bakılırsa hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar