ucbasaktarim.com: Dar Ağızlı Gübre Serpma Makinası

Üçtemelak Kültür, tarım makineleri dalünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Tahsil Tırmıkları, Traktör Peş Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Kompozit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri muhtevain ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine şayan olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Orantılı cihaz ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan ehliyetli gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz havaını sağlamlayamaz. Yüzlerce sene önce tüm insanlar ilkel tarım yapmaya temelladı ancak günümüzde toplumun sadece çok önemsiz bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını katlayacak zirai üretimle meslekmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, tarım ve tarım makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Küsurat istem ve tarım dalünün derece derece çeşitlenmesi, tarım makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuşdolaşma. Uygulayım bilimi ile birlikte vüruten tarım makineleri, tarım aletleri, otomatik ve yardımcı tarım makineleri kadar ekipmanlar tarım sanayisini canlandırarak kesiksizlığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana gereğince farklılıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. üste sadece tarım dalü değil, ülkenin dış satım hacmi de derece derece artmaktadır.

Üçtemelak Kültür , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağcıl üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kalifiye iş gücü ve koca üretim kapasitesi eşliğinde evcil üretim gücüyle müşterilerine en uz hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çalışanı ile etkin ve kudretlü isim deposuna ehil olan Üçtemelak Kültür, layihamdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte otomobil üretimi ile 15 ’i aşkın ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ulanmış porte sağlayan Üçtemelak Kültür; tombul Ar-Ge çalışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını daima yükseltmektedir. Baki tekâmül ve sıfır günah üretim sistemi, Üçtemelak Kültür ürünlerinin hem dar içre hem de dar dışında güvenilerek kullanılmasının temellıca nedenidir. Üçtemelak Kültür, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu tüm sektörlerde soyıtlamıştır.

Üçtemelak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin şayan ve stabil bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi ehliyetli ve hakikat bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile gereksiz gübre yararlanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve mübarek bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları yardımıyla tarla üzerinde daha az efor harcama ederek çok daha sağlamlıklı işlem yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın gereksiz olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası yardımıyla çok daha sağlamlıklı kalır ve toprağınızdan daha ziyade sonuç ve sebzevat elde etmenize yardımcı olabilir.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması muhtevain kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha mübarek bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en büyük ihtiyaçları olan azık maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayan gübrelerin yararlanmaı konusunda çok önemli ve özen edilmesi gereken bir öge bulunmaktadır.
Bu öge gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha mübarek meyvelar elde edebilirsiniz.

Üçtemelak Kültür olarak bir sair ürünümüz olan Traktör Peş Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine hamil olmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi dünya seviyesinden hamil olmak ve muntazır bir damperli kamyona evet da bariz bir trap hafriyatsına koymak muhtevain münteşir olarak kullanılır. Peş yükleyici ile birlikte bir malzemeyi yere itmeden hamil olmak mümkündür. Peş yükleyiciler genellikle istiflenmiş olan bir malzemeyi dünya seviyesinden hamil olmak muhtevain kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut trap hafriyatsı kadar alanlara koymak muhtevain tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli art yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kadar sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çırefikalabilir bir bentlantı parçası üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değemektirilebilir ve biraşkın ataşmanla da ferahletilebilir. Esas üstelikşenler genellikle hidrolik üstelikşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çalıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da tutum ettirilir. Teleskopik portörlara gereğince nispeten düşük maliyetleri ve çok yönlülükleri de art yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör art yükleyiciler muhtevain tercih edilebilecek biraşkın üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın gelgel gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem hediye hem de kalite olarak üstünlük sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın bazı üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Kültür makineleri dalünün önde mevrut üreticilerinden Üçtemelak Kültür’ın art yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek marifet sahibi olabilirsiniz.

Ot Tahsil Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri olta bitkilerinin derç ve balyalama emeklemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu örgülması emeklemlerini sağlayan bir makinedir. Üçtemelak Kültür olarak Ot Tahsil Tırmıkları da tarım makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Tahsil Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Tahsil Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Tahsil Tırmığı , 8’li Askılı Ot Tahsil Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Tahsil Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Tahsil Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Tahsil Tırmığı olarak 6 temel gruba ayrılır.

Yem muhtelit makinası, besi hayvancılığı yahut süt hayvancılığı fail çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme sırasında iş yükünü azaltacak bir makinadır.
Efsanevi beslenmesi sırasında özen etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine özen edilmediği mevsim efsaneviın sütü ve etinden semere alınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği fail çiftçiler ve üreticiler ilk aşama olarak besleme sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgiz vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken tüm besinleri biricik seferde alabilir ve daha uz beslenebilir. Yem karmanın örgülması efsaneviın tüketmesi gereken tüm besinleri bir araya getirerek daha uz beslenmesine böylelikle daha ziyade semere almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile birlikte Yem Kompozit Makinaları da Üçtemelak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçtemelak Kültür olarak otlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de olduğu kadar en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asıkr Tip (ölçünlü) , Asıkr Tip (Hidrolik) , Asıkr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi örgüsı ensesi kalın ve mübarek bir zirai üretim muhtevain büyük avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya tarımı muhtevain önemli bir köprü emeklevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha uz durumlara gelmesi muhtevain zirai dış satım noktasında Üçtemelak Kültür olarak tüm çalışanlarımızın yardımsıyla birlikte
Üçtemelak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ile birlikte devamını okumak için: https://ucbasaktarim.com/