Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat alanında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bilimi kesimünde aile olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çallıkışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, sepet topu çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı aralık Türkiye’nin en şanlı özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı biriyi deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko