Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bili aktarımı sinein bileğil, aynı zamanda cümbüş sinein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle strüktürlabildiği gibi hatta teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gerçekleştirmek sinein yalnızca nickname (suni isim) yazmak yeterli olurken bazılarındaysa sohbete mebdelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek boşluk yüzeyünü kullanarak yalnızca makalelı, makalelı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü gibi tercihe bandajlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaca süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir gayrı popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet